Kultura, příroda a cestování. To je to, co nás dva baví ze všeho nejvíc. A protože jsme si toho prvního užili v Praze během studentských let, ve volném čase a později i v práci spoustu, začalo nám více chybět to druhé a třetí.

Nedá se říct, že by nás výšlapy do Českého ráje, spaní pod širákem na Kokořínsku, běžky v Jizerkách a na Šumavě mohly kdykoliv omrzet. Jenže fotky pohádkové zélandské krajiny nám nedaly spát a do našich hlav se vloudila myšlenka, že bychom tam mohli vyrazit. Proč by ne? Na co čekat? Kdy jindy než teď!

A tak jsme zažádali o Working Holiday víza a ono to vyšlo! Napoprvé. Nečekali jsme to, ale věřili a doufali, a asi dost intenzivně. Řekli jsme ahoj rodině, práci, útulnému podnájmu v Podolí a vydali se do neznáma. Vlastně jsme se inspirovali Bilbem Pytlíkem, protože stejně jako jemu v Kraji a v Hobitíně nic nescházelo, tak ani nám doma nic nechybělo. Přesto se objevil pocit, že vyjet z těch kolejí stereotypu, nám může jen prospět.

Na Novém Zélandu se od září 2017 vydáváme vstříc dobrodružství. Za ten rok toho máme chuť zažít co nejvíc. Vyzkoušet si věci, které jsme ještě nedělali. Martin chce třeba holit ovce a rybařit. A oba nás baví fotit i psát. A tak vznikl blog, který píšeme hlavně pro naše skalní fanoušky – rodinu a přátele. Pokud sem zavítají i podobně naladění cestovatelé, nebo třeba ti, kteří ještě váhají, zda mají zkusit něco nového a vyjet do světa, tak budeme nesmírně rádi.

Proč Frogs on the Road?

Když jsme se v srpnu 2016 potulovali kolem skotských jezer, narazili jsme tam na cestě na spoustu žabáků. Především těch přejetých. A tam nás napadl tento slogan. Proto když jsme hledali název pro náš web, Frogs on the Road na nás prostě vyskočili. I po roce nás to pobavilo, tak bylo hned rozhodnuto.

 

Krásné čtení přeje Magda a Martin